Thomas Huber (DE)

Thomas Huber – špičkový extrémní lezec a jeden z protagonistů bigwallového lezení

„Má mysl, mé zaměření, má vůle, mé ruce a mé nohy, které mě nesou. Vyprávějí příběh mého divokého života, o vzestupech a pádech, neúspěchu a úspěchu, odvaze a pochybnostech. “

Světoznámý a špičkový extrémní lezec Thomas Huber slaví velké úspěchy při prvovýstupech a na velkolepých výpravách, zažívá ale rovněž porážky, nehody a prožívá emoce. Když je na hranici svých možností, udělá z neúspěchu ctnost a opět se zvedne.
Se svým bratrem Alexandrem tvoří úspěšné německé lezecké duo Huberbuam. O jejich alpinistických milnících bylo publikováno několik knih a dokumentů, k nejznámnějším patří publikace: „At the Limit“ o jejich pokusu o rychlostní rekord na „Nose“ na El Capitanu v Yosemitském údolí. Kromě toho Thomas Huber a jeho bratr dosáhli spolu s dalšími alpinisty dalších velkolepých prvovýstupů v Karákóramu, Patagonii a Antarktidě.
Za své sportovní úspěchy byl Thomas oceněn Zlatým cepínem (Piolet d’Or), Bavorskou sportovní cenou a naposledy cenou Paula Preusse. Je také zpěvákem rockové skupiny „Plastic Surgery Disaster“. Žije s rodinou v Berchtesgadenu.

Thomas Huber, foto Thomas Huber

Bratři Huberové, Karakoram, foto Thomas Huber

Chladné dny na Cerro Kishtwar, foto Thomas Huber