Simone Moro (IT)

Simone Moro – Král zimních osmitisícovek, jediný horolezec v historii alpinismu, který v zimním období bez umělého kyslíku vystoupil na čtyři osmitisícovky.

Simone Moro je profesionální alpinista, horolezec, base jumper a pilot vrtulníku. V posledních letech nejvíce proslavil svými zimními výstupy na nejvyšší z vysokých hor.
Všude vysvětluje, jak významné je udržet tělo v teple v extrémních podmínkách - ruce, nohy a hlavu. Podle jeho názoru neexistuje lepší izolace než prachové peří. "Pokud lezete při teplotách -40°C nebo -60°C... vezměte si himalájský oblek a rukavice bez prstů." Peří je stále nejlepší produkt, který může zachránit váš život. Dalšími extra izolačními materiály, které Simon používá, jsou polar fleece, Thermoball a vlněné ponožky „Nikdy si na nohy nedávejte syntetiku“.

Dvě části vybavení, které mohou přispět k omrzlinám, jsou boty a rukavice špatné kvality. Simone přísahá na himálajský oblek a péřové rukavice bez prstů. Himálajský oblek mu několikrát zachránil život. Do seznamu vybavení pro extremní podmínky počítá i sluneční brýle, které jsou nezbytné pro ochranu očí. I ty musí být vysoce kvalitní.