Na festivalu budou pokřtěny dvě knižní novinky

Napsal uživatel Danda dne Pá, 26.10.2018 - 17:16

Pro vyznavače lezení a alpinismu i pro milovníky zajímavých příběhů ze světa hor připravilo Vydavatelství horské literatury ALPY PRAHA na druhou polovinu roku 2017 dvě zajímavé novinky, obě budou představeny na MFA Praha 2018.

Rudi Mair a Patrick Nairz: Lavina – praktická příručka o lavinách
Český překlad aktualizovaného vydání publikace o lavinách, druhé české vydání. Oba autoři, přední světoví odborníci na problematiku lavin z prestižního odborného institutu Lawinenwarndienst v rakouském Innsbrucku, shrnuli v publikaci své dlouholeté praktické zkušenosti o lavinách. Vytvořili systém popisu a předpovídání lavin a formou deseti modelů předkládají nový pohled na problematiku  identifikace lavin a určování lavinového nebezpečí. Odborně zaměřená publikace obsahující mnoho praktických příkladů je určena nejen profesionálům zabývajícím se problematikou lavin, záchranářům, členům horské služby, horským vůdcům, ale i všem, kdo vyráží v zimním období na zimní túry. Český překlad publikace: Kateřina Sitařová, 232 stran formátu 17 x 23,5 cm, vazba V4, mnoho fotografií, atraktivní layout, prodejní cena: 368 Kč.

knizni novinky.jpg

Julius Kugy: Ze života horolezce
Neuvěřitelné příběhy a úžasná vyprávění jednoho z pionýrů alpinismu a objevitelů Alp, který ve druhé polovině 19. a na začátku 20. století uskutečnil v Alpách mnoho jedinečných túr. Kugy celý svůj život věnoval horám a jako první vystoupil na mnoho vrcholů především ve Východních i v Západních Julských Alpách a v Dolomitech. Autorova láska k přírodě i k horám dýchá na čtenáře při představování horské květeny, strhující a dechberoucí jsou zejména popisy jeho výstupů na jednotlivé horské vrcholy. Inspirativní je i záznam jeho vztahů ke svému okolí – k otci i matce, i k mnoha svým přátelům a průvodcům po horách. Kniha představuje alpinismus a horolezectví jako jednu z úžasných aktivit člověka a neměla by chybět v knihovničce žádného milovníka hor. Poslední český překlad neúplné verze německého originálu „Aus dem Leben eines Bergsteigers“ vyšel u nás v roce 1943. V novém českém vydání jsou uvedeny komentáře znalců Kugyho ze Slovinska, Rakouska a Itálie. Překlad Ladislav Jirásko a Kateřina Homutová (kapitola Dolomity), formát publikace 150 x 225 mm, vazba V4, prodejní cena 318 Kč.

Od 1. 11. 2018 prodej na e-shopech mapis.cz nebo shop.alpy.cz se slevou 15 %. Více na: www.mapis.cz